Polska pomoc

Wizyta przedstawicieli RP w Tunezji

W dniach 28-29 kwietnia 2011 r. prezydent Lech Wałęsa przewodniczy polskiej delegacji podczas zorganizowanej przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych wizyty w Tunezji. W skład delegacji wchodzą również m.in.: Podsekretarz Stanu w MSZ Krzysztof Stanowski, Marcin Zaborowski, Dyrektor Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych, profesorowie Aleksander Smolar i Jerzy Stępień oraz Europoseł Paweł Kowal.

         Celem misji jest przekazanie Tunezyjczykom, budującym od niedawna swoje państwo po przełomie demokratycznym, polskich doświadczeń przejścia od dyktatury do demokracji. W trakcie pobytu Lech Wałęsa weźmie udział w Międzynarodowym Forum poświęconym transformacji demokratycznej w regionie i spotka się także z członkami najwyższych władz państwowych, w tym z tymczasowym prezydentem  Fouedem Mebazą.

        Minister Krzysztof Stanowski w ramach wizyty odbędzie rozmowy z Sekretarzem stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych Tunezji Romadhane Nouisserem oraz Sekretarz stanu w włoskim MSZ Stefanią Craxi.

        Członkowie delegacji wezmą także udział w konferencji zorganizowanej przez Arabską Ligę Praw Człowieka, dzieląc się swoją wiedzą na temat procesów przemian. Przewidziane są także bezpośrednie rozmowy delegatów z przedstawicielami tunezyjskich ministerstw o polskich doświadczeniach budowania demokratycznego państwa, obejmujących m.in. reformę samorządową i sądowniczą.


 

Marcin Bosacki
Rzecznik Prasowy

 

 

 

 

fot. PAP/Wojciech Pacewicz
w górę

Tagi