Polska pomoc

Warszawskie Targi Humanitarne

Ministerstwo Spraw Zagranicznych w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego z centrum targowym Ptak Warsaw Expo przygotowuje pierwsze targi humanitarne w Polsce, które odbędą się w dniach 11-13 czerwca 2019 roku w Nadarzynie k. Warszawy. Partnerami wydarzenia są spółka Lubawa i Krajowa Izba Gospodarcza. Rangi tej inicjatywie nadaje patronat honorowy Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Pana Andrzeja Dudy.

Oficjalna strona Międzynarodowych Targów Pomocy Humanitarnej i Rozwojowej: https://humanitarianexpo.com/

Warto podkreślić, że sektor pomocy rozwojowej i humanitarnej to gigantyczny rynek w sensie ekonomicznym. Warto, by do tego systemu włączał się również biznes. Udział w nim, zaangażowanie w wypracowywanie nowoczesnych rozwiązań, innowacyjnych pomysłów czy wreszcie prowadzenie świadomej polityki korporacyjnej, do której włączane są elementy odpowiedzialności za kwestie globalne: właśnie takie jak pomoc rozwojowa, czy humanitarna mają kolosalne znaczenie dla budowania marki przedsiębiorstwa.

Warsaw Humanitarian Expo obejmuje trzy wydarzenia: 

 1. Konferencję pod hasłem “Odpowiedzialny biznes w sytuacjach kryzysów humanitarnych” / "Responsible Business for Humanitarian Emergencies"
 2. Warszawskie Forum Zamówień w Organizacjach Międzynarodowych / Warsaw Procurement Forum
 3. Międzynarodowe Targi Pomocy Humanitarnej i Rozwojowej.

 Organizacja Warsaw Humanitarian Expo ma na celu: 

 • pokazanie potencjału polskich (ale nie tylko polskich) przedsiębiorstw oferujących produkty czy usługi, które służyć mogą bardzo szerokiemu spektrum akcji humanitarnych czy wykorzystywanych w projektach rozwojowych.
 • przeprowadzanie pogłębionej dyskusji na temat zaangażowania biznesu w pomoc humanitarną i rozwojową.
 • upowszechnienie panujących na świecie trendów w tym zakresie, poznanie best practices czy wreszcie wymianie myśli na temat możliwych form zaangażowania.
 • zaprezentowanie gigantycznej oferty, jaką stanowi rynek pomocy rozwojowej i humanitarnej reprezentowany przez organizacje międzynarodowe (przede wszystkie systemu ONZ); Unię Europejską, ale też i polskie i międzynarodowe organizacje pozarządowe działające w tym obszarze. Przedstawiciele Komisji Europejskiej, FAO, WFP, UNICEF, UNDP czy Międzynarodowego Czerwonego Krzyża odpowiedzialni za prowadzenie zakupów i przetargów w tych organizacjach na rzecz projektów rozwojowych i humanitarnych podzielą się swoją wiedzą w jaki sposób najlepiej w nich uczestniczyć, jak się do nich przygotowywać, na co zwracać uwagę i  skąd czerpać o nich informacje.

Aktualności

 • Warszawskie Targi Humanitarne - link
 • Zostań wystawcą! - Link do rejestracji
 • Zostań uczestnikiem targów! - Link do rejestracji
 • Webinarium w dniu 14.02.2019 – godz. 15 - "Jak startować w przetargach międzynarodowych" / Doing Business with the UN - introduction to the procurement process  - link

 

w górę

Tagi