Polska pomoc

Szkolenie dla przedstawicieli afgańskich ministerstw

Polacy szkolą afgańskich wiceministrów z przywództwa

Z wizytą do Polski przyjechała grupa 8 afgańskich urzędników wysokiego szczebla w tym 6 wiceministrów. Celem przyjazdu jest tygodniowe szkolenie z zakresu przywództwa i zarządzania w administracji publicznej, we współpracy Ministerstwa Spraw Zagranicznych z Krajową Szkołę Administracji Publicznej (KSAP).

W ramach programu wizyty przewidziano warsztaty i wykłady na temat zarządzania i przywództwa w służbie cywilnej. Z kolei na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie zaplanowano wykład prof. Andrzeja Zolla na temat podziału władzy w demokratycznym państwie prawa.

"Cenimy wsparcie okazywane przez Polskę. Z punktu widzenia historii Polacy zawsze byli nam życzliwi " - powiedział pierwszego dnia szkolenia pan Mohammad Sami Sami, wiceminister ds. energii i wody.

Zaproszeni goście spotkają się również z marszałkiem senatu – panem Bogdanem Borusewiczem oraz wiceministrem spraw zagranicznych – panem Bogusławem Winidem. Aby lepiej ukazać afgańskim partnerom kontekst historyczny polskich przemian demokratycznych, zaplanowano zwiedzenie Muzeum Powstania Warszawskiego.

Wizyta odbywa się w dniach 8-14 września 2013 r. i jest finansowana w ramach programu polskiej współpracy rozwojowej ze środków Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

 

w górę

Tagi