Polska pomoc

Rozstrzygnięcie konkursu "Jak Polacy pomagają światu"

Na konkurs wpłynęły reportaże i wywiady radiowe, reportaże telewizyjne oraz artykuły prasowe. Opowiadały o Polakach angażujących się w niesienie pomocy mieszkańcom kilkunastu krajów rozwijających się, tj. Chile, Ekwadoru, Ghany, Haiti, Iraku, Kamerunu, Peru, Malawi, Nepalu, Pakistanu, Sudanu, Ugandy i Zambii. Duża część materiałów przedstawiała sylwetki Polaków pracujących na misjach w tych krajach jako osoby duchowne i jako misjonarze świeccy.

Komisja konkursowa postanowiła przyznać nagrody następującym pracom:

I miejsce - nagrodę w wysokości 5 000 zł otrzymał reportaż telewizyjny pt. Mamma Lima autorstwa pani Karoliny Kołodziej. Mamma Lima opowiada o dzieciach ulicy i Ośrodku dla Chłopców Ulicy prowadzonym przez polskiego księdza salezjanina w Limie, w Peru

II miejsce - nagrodę w wysokości 3 000 zł otrzymał reportaż telewizyjny pt. Szkoła bez barier na dachu świata autorstwa pana Dariusza Zalewskiego. Szkoła bez barier na dachu świata opowiada o budowie szkoły dla dzieci w Nepalu, na którą większość pieniędzy zebrała polska podróżniczka Ania Lichota.

III miejsce - nagrodę w wysokości 2 000 zł otrzymał reportaż radiowy pt. Afryka nasza miłość autorstwa pani Urszuli Żółtowskiej-Tomaszewskiej. Afryka nasza miłość przedstawia dwoje polskich wolontariuszy, emerytowane małżeństwo, które w Malawi zaangażowało się w rehabilitację dzieci niepełnosprawnych na skutek przebytych chorób oraz szkolenie ich opiekunów i miejscowych rehabilitantów.

Uroczysta gala wręczenia nagród odbędzie się w dniu 6 grudnia 2011 r. o godzinie 13:00  w siedzibie Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP przy Alei J. Ch. Szucha 23 w Warszawie.

Serdecznie zapraszamy do udziału w gali wszystkich uczestników konkursu i bohaterów zgłoszonych prac konkursowych oraz każdą osobę, której nie są obojętne wyzwania rozwoju na świecie.

Osoby, które chcą wziąć udział w gali proszone są o przesłanie zgłoszenia z podaniem swojego imienia i nazwiska na adres konkurs@nuorder.pl najpóźniej do dnia 2 grudnia 2011 r.

 

Serdecznie gratulujemy laureatom konkursu i dziękujemy wszystkim autorom prac konkursowych za wzięcie udziału w naszym konkursie!

 

w górę

Tagi