Polska pomoc

Polska pomoc zapewnia nowoczesny plac sportowo-rekreacyjny dla dzieci w Mińsku

Uczniowie mińskiej szkoły średniej nr 69 otrzymali dzięki wsparciu polskiej pomocy nowy plac zabaw oraz boisko szkolne. Szkoła zlokalizowana jest w jednym z najbiedniejszych regionów Mińska, a jej kadra nauczycielska oraz uczniowie mają ograniczone możliwości współpracy z partnerami zachodnimi.

 

Ze szkołą nr 69 od dawna łączą nas bliskie i ciepłe stosunki – powiedział podczas otwarcia I radca Ambasady RP w Mińsku Marcin Wojciechowski. W ubiegłym roku dzięki polskiej pomocy na terenie szkoły uruchomiono Klub Młodych Odkrywców, który korzysta z nowoczesnej pracowni nauk ścisłych i współpracuje między innymi z Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Tym razem nowoczesne boisko i plac zabaw mają uatrakcyjnić lekcje wychowania fizycznego i zajęcia pozalekcyjne.

 

Dodatkowym efektem współpracy jest rozwój kontaktów i związków szkoły z Polską. Szkoła nawiązała kontakty z gimnazjum nr 41 w Warszawie, a w przyszłym roku będzie brać udział w Festiwalu Nauki w polskiej stolicy. Dyrektor szkoły, Alła Gierasimczuk, chciałaby w przyszłości rozwinąć wymianę młodzieży z Polską, która obecnie odbywa się na zasadzie kontaktów nieformalnych.

w górę

Tagi