Polska pomoc

 

Wspieranie integralnego rozwoju dzieci i młodzieży prowincji Datem del Marañón w Peru

W projekcie realizowanym w okresie 15 czerwca – 31 grudnia 2011 r. w San Lorenzo i Ullpayacu w Peru, brały udział dwie wolontariuszki, które przebywały na miejscu od 14 lipca do 31 grudnia 2011 r. Wykonawcą projektu był Salezjański Wolontariat Misyjny - Młodzi Światu, natomiast partnerami lokalnymi Dom dla Chłopców Ulicy w Limie oraz Parafia w San Lorenzo.

Celem projektu była praca wolontaryjna z dziećmi i młodzieżą w lokalnych placówkach salezjańskich w San Lorenzo i Ullpayacu, przeprowadzenie remontu budynków oratorium (świetlicy) oraz wsparcie parafialnej biblioteki.

Głównymi elementami projektu było prowadzenie zajęć ogólno-edukacyjno-rozwojowych oraz z języka angielskiego i matematyki, warsztatów plastycznych i muzycznych, klubu kinowego, rozgrywek sportowych, a także szkoleń z podstaw pedagogiki i animacji społeczno-kulturowej dla animatorów. Ponadto, wolontariuszki oczyściły i odmalowały dwa budynki oratorium oraz zasiliły lokalną bibliotekę.

Łącznie w czasie trwania projektu wolontariuszki przeprowadziły ponad 340 godzin zajęć, warsztatów i rozgrywek dla dzieci i młodzieży (około 360 osób), a także 33 godziny szkoleń dla 6 animatorów. Ponadto, przeprowadzony remont budynków świetlicy parafialnej zajął 30 godzin i objął 240m2, a do parafialnej biblioteki pozyskano 14 pozycji edukacyjnych – encyklopedii i słowników oraz 280 książek.

W ramach inicjatywy edukacji globalnej wydana została gra planszowa „Przejdź przez dżunglę” w nakładzie 500 sztuk, zawierająca konspekt z propozycjami zajęć dla dzieci i młodzieży. Rozprowadzona ona została w świetlicach, domach dziecka i organizacjach pozarządowych województwa małopolskiego.