Polska pomoc

 

Wsparcie programu rehabilitacji medycznej w regionach Balaka i Ntcheu w Malawi poprzez rozwój wolontariatu

W projekcie realizowanym w okresie 15 września – 31 grudnia 2011 r. w regionach Balaka i Ntcheu w Malawi brało udział dwoje wolontariuszy, którzy przebywali na miejscu od 15 września do 31 grudnia 2011 r. Wykonawcą projektu (organizacją wysyłającą) była Fundacja Sue Ryder natomiast partnerem lokalnym (organizacją przyjmującą) Fundacja Sue Ryder w Malawi.

Celem projektu była poprawa stanu zdrowia społeczności w dwóch regionach Malawi oraz reintegracja społeczna mieszkających tam osób niepełnosprawnych, a jego głównymi beneficjentami byli niepełnosprawni i przewlekle chorzy zamieszkujący okolicę.

Podczas pobytu w Malawi wolontariusze odwiedzili łącznie 96 wiosek, świadcząc pomoc dla 266 pacjentów, z czego 26 (głównie dzieci) objętych zostało intensywną rehabilitacją. Dodatkowo w ramach projektu wolontariuszka prowadziła gimnastykę korekcyjną dla dziesięcioosobowej grupy dorosłych z bólami kręgosłupa, a wolontariusz opiekę domową i rehabilitację pięciu pacjentów po przebytym udarze mózgu. Polscy wolontariusze przeszkolili także na miejscu 350 rehabilitantów i wolontariuszy.