Polska pomoc

Wizyta delegacji przedstawicieli sektora sprawiedliwości z Afganistanu

W dniach 22-28 października 2012 r. Ministerstwo Spraw Zagranicznych realizuje wizytę studyjną ośmiu przedstawicieli sektora sprawiedliwości z afgańskiej prowincji Ghazni. Wizyta jest odpowiedzią na potrzebę wsparcia afgańskiego sektora sprawiedliwości, który obecnie jest w fazie budowania, a ma kluczowy wpływ na bezpieczeństwo i stabilizację w kraju.

W trakcie wizyty przedstawiciele Afganistanu zostaną zapoznani z polskimi doświadczeniami transformacji politycznej i gospodarczej na poziomie centralnym. Zaprezentowane zostaną m.in. doświadczenia przekształcenia systemu prawnego z represyjnego, niedemokratycznego na taki, który respektuje prawa człowieka. W ramach wizyty przewidziany jest również wykład pt. „System funkcjonowania organów sprawiedliwości i karnych w Afganistanie” jednego z członków delegacji na Uniwersytecie Warszawskim, Pana Abdul’a Razaq Azizi’ego - Dyrektora Departamentu Sprawiedliwości w prowincji Ghazni.

W programie wizyty przewidziane jest także spotkanie z czołowymi przedstawicielami wymiaru sprawiedliwości w Polsce, wymiana doświadczeń oraz zapoznanie uczestników z polskim systemem prawnym, w szczególności z funkcjonowaniem instytucji mediacji w prawie karnym i cywilnym pod kątem ewentualnego wdrożenia stosownych rozwiązań w prawie afgańskim.

w górę

Tagi