Polska pomoc

Wiceminister Konrad Pawlik z wizytą w Gruzji

Przygotowania do szczytu Partnerstwa Wschodniego w Rydze, sytuacja w Gruzji i w regionie Południowego Kaukazu oraz polsko-gruzińskie stosunki dwustronne były głównymi tematami rozmów podsekretarza stanu w MSZ Konrada Pawlika z minister spraw zagranicznych Gruzji Tamar Beruczaszwili i wiceministrem integracji europejskiej i euroatlantyckiej Arczcilem Karauszwili.

Podczas wizyty 27-28 marca w Tbilisi podsekretarz stanu Konrad Pawlik odbył również rozmowy z wiceministrem spraw zagranicznych Gruzji Gigi Gigiadze. Spotkał się także z przedstawicielami opozycji parlamentarnej oraz gruzińskich ośrodków analitycznych.

Wiceminister złożył wiązankę kwiatów pod pomnikiem prezydenta Lecha Kaczyńskiego w stolicy Gruzji.

Podczas spotkania Konrad Pawlik i wiceminister ds. europejskich Gigi Gigiadze uzgodnili zasady działania Konferencji Tbiliskiej, będącej formą polskiego wsparcia dla realizacji europejskich i euroatlantyckich aspiracji Gruzji. Ułatwi ona w szczególności wdrożenie Porozumienia o stowarzyszeniu Gruzji z UE. Inauguracja Konferencji Tbiliskiej przez ministrów spraw zagranicznych Gruzji i Polski planowana jest podczas wspólnej kwietniowej wizyty w Tbilisi szefów dyplomacji Polski, Danii i Szwecji.

w górę

Tagi