Polska pomoc

Tanzania

Etap I - wolontariuszka wspólnie z pracownikami „CChW SOLIDARNI" i Misjonarzami SMA oraz Misjonarzami Świeckimi SMA przygotuje materiały szkoleniowe i edukacyjne dla uczniów i nauczycieli. „CChW SOLIDARNI" wraz z partnerem projektu w Polsce przygotują warsztaty misyjno-edukacyjne dla wolontariuszy, pomogą w załatwieniu formalności wizowych. Ponadto wolontariuszka zostanie poddana obowiązkowym szczepieniom.

Etap II - pobyt wolontariuszki w Afryce.
Wolontariuszka spotka się z Misjonarzami SMA pracującymi w regionie Shinianga, przejdzie kurs języka suahili oraz zapozna się z kulturą i mentalnością lokalnej społeczności. Będzie uczestniczyć w zajęciach przeprowadzanych w szkole w Didia, zajmie się przeprowadzaniem: korepetycji dla młodzieży przygotowującej się do egzaminów, zajęć wyrównawczych dla słabszych uczniów szkół, zajęć dodatkowych - kółka matematycznego. Przeprowadzi weekendowy kurs doszkalający dla nauczycieli. Podczas całego pobytu w Bugisi wolontariuszka będzie uczestniczyła w życiu codziennym placówki misyjnej oraz społeczności lokalnej, będzie poznawała zwyczaje, kulturę i zachowania ludzi mieszkających w regionie oraz będzie opowiadała im o Polsce, kulturze naszego narodu, zwyczajach. Będzie to niezmiernie przydatne w przeprowadzeniu ostatniego etapu projektu.

Etap III to inicjatywa edukacyjna wolontariuszki po powrocie z Tanzanii. Wolontariuszka z pomocą „CChW SOLIDARNI", Misjonarzy SMA oraz Misjonarzy Świeckich SMA przygotuje materiały z zakresu Edukacji Rozwojowej i na podstawie tych materiałów oraz swoich doświadczeń przeprowadzi spotkania skierowane do społeczeństwa w Polsce , w celu podniesienia świadomości Polaków na temat krajów rozwijających się, pobudzenia ich osobistego zaangażowania w walkę z ubóstwem.  

<< powrót

w górę

Tagi