Polska pomoc

Szkolenie afgańskich urzędników

Przez dziewięć dni w Krajowej Szkole Administracji Publicznej przedstawiciele administracji Afganistanu uczestniczyli w seminarium dotyczącym zarządzania przez wartości – nowatorskiego podejścia do zarządzania zespołem. Na program szkolenia złożyły się zarówno wykłady i warsztaty w KSAP, jak również wizyty studyjne w polskich instytucjach administracji państwowej oraz w mediach, które umożliwiły uczestnikom szkolenia sprawdzenie teorii w praktyce.

Wykłady i warsztaty dotyczyły podstawowych zasad skutecznej komunikacji interpersonalnej, konfliktu pomiędzy korzyściami osobistymi a wyznawanymi wartościami oraz wpływu motywowania wartościami na otoczenie – pracę, dom, administrację publiczną. Odwiedzili także Centralne Biuro Antykorupcyjne, Fundację Batorego oraz wysłuchali wykładu Zbigniewa Bujaka na temat zarządzania ruchem „Solidarności” w latach 80. XX wieku.

Celem szkolenia było usprawnienie zarządzania w dobie transformacji systemowej w Afganistanie. Przedsięwzięcie zapewniło również uczestnikom podstawy do dalszego podnoszenia umiejętności zawodowych, cennych dla administracji państwowej w Afganistanie, będącej cały czas  na etapie  tworzenia. 

Projekt został sfinansowany przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych w ramach programu polskiej współpracy rozwojowej.

w górę

Tagi