Polska pomoc

Szkoła Dobrej Energii

Od 27 czerwca sześciu nauczycieli z Kijowskiego Kolegium Zawodowego oraz Tarnopolskiego Kolegium Zawodowego w Zbarażu uczestniczy w pierwszym etapie kursu przygotowującego ukraińskie szkoły do wprowadzenia kształcenia w zakresie alternatywnych źródeł energii.  

Na zajęciach w Zespole Szkół i Placówek Kształcenia Zawodowego w Bielawie nauczyciele uczą się jak przygotować i obsługiwać stanowiska dydaktyczne w laboratorium OZE, jak wykonać połączenia elementów instalacji oraz sporządzić zapotrzebowanie materiałowe w oparciu o dokumentację rysunkową. Jest to niepowtarzalna okazja aby skorzystać z doświadczenia bielawskiej szkoły, która jako pierwsza w Polsce wprowadziła kształcenie w zakresie OZE.

Ostatnie pięć dni pobytu w Polsce, nauczyciele spędzą w siedzibie firmy Hewalex w Czechowicach-Dziedzicach, która jest czołowym polskim producentem kolektorów słonecznych i pomp ciepła. Będą mieli możliwość zapoznania się z praktycznymi zagadnieniami doboru instalacji solarnej i fotowoltaicznej oraz technologią produkcji i działania urządzeń OZE. W kolejnym etapie projektu przewidziano praktyki na Ukrainie. Nauczyciele sprawdzą swoje umiejętności, samodzielnie montując różnego rodzaju instalacje. 

Kurs prowadzony jest w ramach projektu „Szkoła Dobrej Energii II” Fundacji Innovatis i Tarnopolskiego Oddziału Związku Miast Ukrainy. Projekt współfinansowany w ramach polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP.

 

w górę

Tagi