Polska pomoc

Spotkanie informacyjne nt. inicjatywy EU Aid Volunteers

Departament Współpracy Rozwojowej we współpracy z Komisją Europejską zaprasza na spotkanie dla organizacji pozarządowych zainteresowanych inicjatywą EU Aid Volunteers.

Spotkanie odbędzie się we wtorek, 7 czerwca o godz. 12:00 w Ministerstwie Spraw Zagranicznych (sala Lemkina, budynek Articom, al. Szucha 21). O głównych założeniach inicjatywy EU Aid Volunteers oraz możliwościach udziału w naborze wniosków przez osoby zainteresowane wolontariatem opowie Pani Monika Bochenek z Agencji Wykonawczej ds. Edukacji, Kultury i Sektora Audiowizualnego (EACEA).

Inicjatywa EU Aid Volunteers skupia wolontariuszy i organizacje z krajów zainteresowanych współpracą w ramach projektów humanitarnych na całym świecie. Celem tego programu jest zwiększenie możliwości operacyjnych organizacji wysyłających i przyjmujących wolontariuszy. Wnioski można składać w ramach dwóch kategorii: pomoc techniczna oraz budowanie potencjału.

W ramach programu, w latach 2016 – 2020, 4 000 wolontariuszy z Unii Europejskiej zostanie przeszkolonych i wysłanych przez organizacje humanitarne aby nieść pomoc w krajach dotkniętych i zagrożonych kryzysami. Dodatkowo 10 000 ofert pojawi się dla wolontariuszy chcących świadczyć pomoc online.

Informacje dotyczące inicjatywy EU Aid Volunteers znajdą Państwo na stronie: http://ec.europa.eu/echo/what/humanitarian-aid/eu-aid-volunteers_en

Spotkanie prowadzone będzie w j. polskim. Prosimy o potwierdzenie udziału do 6 czerwca br. na adres: anita.kolodynska@msz.gov.pl z podaniem imienia i nazwiska uczestnika oraz instytucji, którą reprezentuje. Ilość miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

w górę

Tagi