Polska pomoc

Rozmowy o współpracy podsekretarza stanu Macieja Langa w Ułan Bator

Wiceminister Lang wziął udział w Forum Biznesu Polska-Mongolia 2019 zorganizowanym przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych i Polską Agencję Inwestycji i Handlu (PAIH). Uczestniczyło w nim kilkadziesiąt firm z obu państw.

Ważnym instrumentem wsparcia polskiego biznesu na mongolskim rynku jest kredyt pomocy wiązanej udzielony w 2017 roku na kwotę 50 mln EUR w oparciu o umowę międzyrządową. Jednym z projektów zrealizowanych ze środków kredytu był zakup przez Mongolską Agencję Ratownictwa 14 wozów strażackich, które dostarczył polski producent. Wiceminister Maciej Lang dokonał symbolicznego przekazania sprzętu, który będzie służył w mongolskiej Państwowej Agencji Zarządzania Kryzysowego. O perspektywie realizacji kolejnych projektów w ramach obowiązującej umowy na kredyt pomocy wiązanej wiceminister Maciej Lang rozmawiał z wiceministrem finansów Mongolii Khurelbaatar Bulgantua.

W trakcie wizyty podsekretarz stanu Maciej Lang spotkał się z przewodniczącym mongolskiej Rady Bezpieczeństwa Narodowego Amarjargalem Gansukhiem oraz z władzami miejskimi Ułan Bator. Odwiedził również Centrum dla Dzieci z Niepełnosprawnościami – pionierski w warunkach mongolskich projekt wspierający osoby z zespołem Downa, zrealizowany ze środków polskiej pomocy rozwojowej.

 

Biuro Rzecznika Prasowego

Ministerstwo Spraw Zagranicznych

w górę

Tagi