Polska pomoc

Międzynarodowy Festiwal Filmów Dokumentalnych HumanDOC „Globalny rozwój w kinie”

W dniach 12 - 17 listopada 2011 w Kinotece PKiN w Warszawie odbędzie się II edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmów Dokumentalnych HumanDOC „Globalny rozwój w kinie". Podczas festiwalu zostaną zaprezentowane filmy dokumentalne z całego świata poświęcone problemom globalnym i społecznym w Afryce, Azji, Ameryce Południowej i krajach postsowieckich.

W ciągu sześciu festiwalowych dni w Kinotece odbędą się pokazy około pięćdziesięciu filmów, wśród nich premiery i nagrodzone produkcje, między innymi „Nieme głosy"/"Little voices" (reż. J. Carrillo i O. Andrade) czy „Piekło powraca"/„Hell&Back Again" (reż.D. Dennis). Zarówno filmy jak i wydarzenia towarzyszące pokazom a wśród nich debaty, dyskusje i seminaria, będą się odbywały w Kinotece od rana do wieczora.

Oprócz pokazów w warszawskiej Kinotece, do końca listopada festiwal zagości na platformie filmowej IPLEX.PL. W tegorocznej edycji festiwalu po raz pierwszy filmy będą prezentowane w Cafe Poczekalnia znajdującej się w hali głównej Dworca Centralnego w Warszawie, w godzinach 12-20. Wybrane projekcje będzie można obejrzeć od listopada do końca grudnia w kinach studyjnych w całej Polsce. Wszystkie projekcje filmowe i wydarzenia festiwalu są bezpłatne i otwarte dla szerokiej publiczności.

Międzynarodowy Festiwal Filmów Dokumentalnych HumanDOC jest to pierwszy festiwal w Europie Środkowo-Wschodniej, w którym łączy się prezentacja kina na najwyższym światowym poziomie z edukacją globalną i promowaniem idei pomocy krajom rozwijającym się.

Projekt MFFD HumanDOC „Globalny Rozwój w Kinie" jest współfinansowany ze środków programu polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych. 

Szczegółowe informacje na temat festiwalu na stronie  http://festival.humandoc.net/

w górę

Tagi