Polska pomoc

Euroradio na Białorusi

Wyniki badania socjologicznego przeprowadzonego w grudniu 2012 (wiek 15+, próba 3000) wskazują, że w 2012 roku Euroradio zachowuje pozycje najpopularniejszego radia zagranicznego na Białorusi. Na pytanie, czy słuchasz audycji Euroradio „tak” odpowiedziało 3,3% białoruskich słuchaczy.

Euroradio nawiązało współpracę z Białoruskim Radiem Racja

Od marca 2012 roku audycje informacyjne Euroradia - EuroZOOM i Petarda - ukazują się 5 razy w tygodniu (poniedziałek-piątek) na antenie Radia Racja - w godzinach porannych i wieczorowych. Poszerzyło to zasięg Euroradia w obwodzie Grodzieńskim. Współpraca z Racją ma charakter wymiany programowej. Euroradio nadaje muzyczno-kulturalne programy Radia Racja w sobotę i niedzielę oraz audycje tematyczne od poniedziałku do piątku.

Przedłużenie akredytacji dla Euroradio

Akredytacja biura korespondenckiego Euroradia i poszczególnych korespondentów na Białorusi została przedłużona w listopadzie 2012 roku, co dało stacji możliwość dostępu do źródeł informacji na Białorusi w takim samym stopniu jak wewnętrzne media Białorusi. 

Portal internetowy Euroradia w czołowej piątce mediów na Białorusi

W ciągu 2012r. strona www.euroradio.fm znalazła się najpierw w pierwszej 10-ce, a pod koniec roku - w pierwszej 5-ce najpopularniejszych zasobów informacyjnych Białorusi zgodnie z danymi Gemius SA - firmy, która prowadzi badania Internetu w Europie Środkowo-Wschodniej. Ilość unikalnych przeglądów materiałów strony euroradio.fm w 2012 roku osiągnęła 5.2 milionów. Statystyki z portalu TUT.BY pokazują że materiały Euroradia na tym portalu były przeczytane dodatkowe 8.4 milionów - co daje razem 13,6 milionów unikalnych przeglądów reportaży i wiadomości Euroradia, w tym z programu Petarda, w ciągu 2012 r.

Euroradio (Europejskie Radio dla Białorusi Sp. z o.o.) to niezależna, międzynarodowa rozgłośnia radiowa, funkcjonująca od 2005 roku. Celem rozgłośni jest przekazanie mieszkańcom Białorusi, zwłaszcza młodemu pokoleniu, obiektywnych i zgodnych z rzeczywistością informacji o wydarzeniach na Białorusi i na świecie, oraz umożliwienie dostępu do aktualnych, najbardziej interesujących osiągnięć białoruskiej i światowej kultury. W ramach umowy koprodukcyjnej zawartej z ERB Sp. z o.o. w 2012 roku powstało 180 odcinków audycji radiowej „Petarda/Live Connection Countdown”, która była emitowana w okresie marzec-grudzień 2012 na falach UKF przez stacje partnerskie Euroradia dolnego UKF (dla obwodu Witebskiego, 68,24 FM) w formie przekazu satelitarnego (Astra) i za pośrednictwem Internetu (www.euroradio.fm).

W 2012 roku w ramach umowy koprodukcyjnej MSZ przeznaczyło 620 000 zł na produkcję i emisję audycji Euroradia.

Portal internetowy Euroradia

w górę

Tagi