Polska pomoc

Europejskie Dni Rozwoju 2007

W dniach 7-9 listopada w Lizbonie odbędzie się druga edycja Europejskich Dni Rozwoju (pierwsza miała miejsce w listopadzie 2006 r. w Brukseli).

Europejskie Dni Rozwoju stanowią platformę spotkań i dyskusji o najbardziej aktualnych problemach i wyzwaniach dotyczących międzynarodowej współpracy rozwojowej. Tegoroczna edycja została poświęcona zmianom klimatu i ich wpływowi na rozwój gospodarczy i społeczny.

Ponad tysiąc ekspertów i praktyków polityki rozwojowej będzie zaangażowanych w EDR 2007, w licznych debatach i spotkaniach towarzyszących wezmą udział przedstawiciele rządów, organizacji międzynarodowych oraz pozarządowych.

Jednym z elementów EDR będzie Wioska Rozwojowa (Development Village), w ramach której na stoiskach wystawienniczo-informacyjnych zaprezentują się europejskie agencje pomocowe oraz przedstawicielstwa organizacji międzynarodowych, a także Komisja Europejska.

Polska zaprezentuje osiągnięcia oraz perspektywy programu Polska pomoc. Odwiedzający EDR będą mogli zapoznać się przede wszystkim z Raportem pt. Polska współpraca na rzecz rozwoju 2006, a także z licznymi materiałami informacyjnymi przygotowanymi również w języku portugalskim. Na stoisku polskiej pomocy dostępny będzie także materiał informacyjny przygotowany przez Grupę Zagranica.

Wioska Rozwojowa zostanie otwarta 7 listopada (dla szerokiej publiczności będzie dostępna w dniu  8 listopada).

Więcej informacji na stronie www.eudevdays.eu

 

w górę

Tagi