Polska pomoc

Europejski Fundusz na rzecz Demokracji – przyjmowanie wniosków rozpoczęte

Informujemy, że od połowy sierpnia Europejski Fundusz na rzecz Demokracji (EED) rozpoczął przyjmowanie wniosków  dot. działań wspierania procesów demokratyzacyjnych i transformacyjnych w krajach europejskiego sąsiedztwa. Od 1 lipca 2013 r. działa w Brukseli Sekretariat EED na czele z Dyrektorem Wykonawczym, Amb. Jerzym Pomianowskim. Tworzony od 2011 r. z inicjatywy Polski Fundusz uzyskał zatem pełną zdolność operacyjną.

Działając w sposób szybki i elastyczny EED będzie wspierał liderów przemian demokratycznych, organizacje i ruchy, w tym młodych liderów, niezależne media i działaczy mediów społecznościowych i Internetu. Fundusz będzie współpracował również z lokalnymi i międzynarodowymi partnerami w celu wsparcia tych aktorów, którzy mają trudności w otrzymywaniu pomocy ze względu na niespełnianie wymogów formalnych.

Udzielanie przez EED wsparcia odbywa się na bieżąco. Wnioski przyjmowane są w w jęz. angielskim, arabskim, francuskim i rosyjskim za pośrednictwem formularza zamieszczonego na stronie internetowej EED. Pierwsze decyzje finansowe zostaną najprawdopodobniej podjęte do końca września 2013 r.

Zachęcamy do zapoznania się ze stroną internetową EED, gdzie znajdą Państwo więcej informacji na temat procedury udzielania wsparcia i samego Funduszu - http://democracyendowment.eu/

w górę

Tagi