Polska pomoc

 

Dostarczenie pomocy humanitarnej dla przesiedleńców wewnętrznych w okolicach Zaporoża na Ukrainie

W ramach wspólnego przedsięwzięcia realizowanego przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych, Komendę Główną Państwowej Straży Pożarnej oraz trzech organizacji pozarządowych – Caritas Polska, Polskiego Czerwonego Krzyża, Fundacji Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej oraz Zakonu Maltańskiego Polska w czerwcu 2015 r. zorganizowany został transport pomocy rzeczowej do Obwodu Zaporoskiego oraz miasta Mariupol na Ukrainie.

W skład transportu weszło 150 ton pomocy rzeczowej obejmującej paczki żywnościowe, środki higieniczne, w tym zestawy dla niemowląt, przybory szkolne dla dzieci z myślą o rozpoczynającym się po wakacjach roku szkolnym, śpiwory, koce, łóżka polowe, a także środki opatrunkowe i najpotrzebniejsze leki.

Dostarczenie pomocy humanitarnej dla przesiedleńców wewnętrznych w okolicach Zaporoża na Ukrainie

Projekt przygotowany przez Caritas Polska we współpracy z Caritas Ukraina koncentrował się na przetransportowaniu, dostarczeniu oraz przekazaniu do dystrybucji pomocy humanitarnej w postaci paczek żywnościowo-higienicznych oraz śpiworów dla uchodźców wewnętrznych w regionie Zaporoża na Ukrainie.