Polska pomoc

Audycje o wolontariuszach polskiej pomocy w radiowej Trójce

O polskich wolontariuszach pracujących na rzecz słabiej rozwiniętych krajów świata

Program Trzeci Polskiego Radia przygotował cykl audycji o polskich wolontariuszach, którzy pracują w słabiej rozwiniętych krajach Afryki, Azji i Ameryki Łacińskiej. Począwszy od 29 listopada 2011 r. przez następne trzy tygodnie, w każdy wtorek (6 grudnia, 13 grudnia, 20 grudnia) w popołudniowej audycji „Zapraszamy do Trójki" w godz.17.00-17.30 słuchacze będą mogli poznać historie osób, które postanowiły spędzić kilka miesięcy w odległych zakątkach świata, żeby pomagać innym.

Bohaterami cyklu realizowanego przez redaktorów Marcina Pośpiecha i Jakuba Witkowskiego we współpracy z MSZ są wolontariusze - uczestnicy programu MSZ „Wolontariat polska pomoc".

Kim są wolontariusze? Co kieruje osobami decydującymi się na kilkumiesięczną pracę za granicą z lokalnymi społecznościami w trudnych i często odmiennych kulturowo warunkach? Autorzy programu szukają również odpowiedzi na inne pytania: na czym polega praca wolontariuszy, jakie trudności napotykają, co zyskują dzięki pracy wolontariackiej w krajach rozwijających się oraz jak zostać wolontariuszem w programie prowadzonym przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych i jak przygotować się do wyjazdu.

w górę

Tagi